5 porad, które każdy gracz powinien wiedzieć o zakładach bukmacherskich

Granie w popularnych „buków” jest coraz częstsze. Praktycznie każda osoba upatruje w obstawianiu wyników meczów swoje szanse na wygranie dużych pieniędzy, a co istotne, mają być one łatwe i przyjemne. Nic więc dziwnego, że skoro ma być to takie proste, to tak wiele osób skłania się ku temu rozwiązaniu. Należy powiedzieć, że każda osoba, która zostawia nawet najmniejsze pieniądze u bukmachera, jest kibicem sportowym i posiada przynajmniej minimalną wiedzę na temat danej dyscypliny, która ma mu pomóc w przewidzeniu wyniku zdarzenia. Wielu początkujących graczy popełnia sporo błędów, więc przygotowaliśmy poradnik oparty na 5 poradach, które warto sobie zakodować, aby granie stało się łatwiejsze i skuteczniejsze.

top 5 porad bukmacherskich
5 porad, które każdy gracz powinien wiedzieć o zakładach bukmacherskich

1. Nie nastawiaj się, że wygrasz ogromne pieniądze

Często zdarza się sytuacja, w której to gracze są przekonani, że wejście w świat bukmacherki przybliży ich do wielkich pieniędzy. Nie dość, że jest to błędne założenie w samej idei, to przede wszystkim ona się nie ziści. Patrząc na świat zakładów bukmacherskich, to tylko niewielka część graczy żyje z obstawiania, a 99% (o ile nie więcej) to małe rybki, które dokładają się do świata tych wielkich, którzy rzeczywiście utrzymują się tylko i wyłącznie z typowania. Nawet taka prosta matematyka każe myśleć, że będzie bardzo trudno osiągnąć sukces, aczkolwiek nie jest to niemożliwe.

Szczególnie na początku przy trafieniu pierwszego kuponu, graczowi wydaje się, że „złapał Pana Boga za nogi”, jednak przeświadczenie, że wiecznie będzie się wygrywało, jest po prostu iluzją. Nawet najlepsza analiza nie jest w stanie w 100% wskazać jednoznacznego faworyta – nawet w sporcie zdarzają się sensacje i tzw. pewniaki zawodzą, pomimo tego, że były na nich kursy w okolicach 1,1-1,3.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus bez depozytu29 PLN
Bonus za depozyt1200 PLN
Zakład bez ryzyka200 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl

Najlepszym podejściem do tego, jest obstawianie nie z myślą, że koniecznie ten kupon na wejść, tylko raczej należy skupić się na dokładnej analizie każdego spotkania. Firmy bukmacherskie mają tak potężną ofertę, że z pewnością każdy z graczy znajdzie coś dla siebie.

2. Bazuj na analizie

Dobra analiza to połowa sukcesu. Nie ma co ukrywać, że wytypowanie prawidłowego zdarzenia w danym meczu jest o wiele większe, aniżeli podanie dobrej cyfry, która ma wypaść w losowaniu Lotto. W dzisiejszych czasach nie trzeba tak naprawdę wiele, aby dokładnie przeanalizować mecz – wystarczy wejść na stronę internetową klubu, przeczytać informacje o urazach, ewentualnie komentarze kibiców oraz co istotne, warto śledzić social media w postaci profilów na Twitterze czy Facebooku – może być to bardzo przydatna pomoc.

Najgorsze co można zrobić, to podejść do wytypowania meczu na zasadzie „Oni są lepsi i wyżej w tabeli to wygrają”. Owszem, miejsce w tabeli ma pierwszorzędne znaczenie, jednak na przebieg meczu często istotny wpływ na wiele czynników: historia, absencje, kto jest gospodarzem danego meczu, a nawet takie czynniki jak pogoda. Wyobraź sobie, że jedna z drużyn, która toporną piłkę, a druga z kolei lubi wymieniać wiele podań. Co w sytuacji, w której pogoda jest niekorzystna i ulewy powodują zatrzymywanie się piłki na wodzie? Siłą rzeczy, argumenty takiej drużyny zdecydowanie spadają.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Starajmy się też interesować innymi wydarzeniami, nie tylko piłka nożna czy tenis, przykładowo High League czy inne sporty walki, są obecnie bardzo trendy i kursy u bukmacherów naprawdę wysokie. Najlepsi gracze na analizę potrafią poświęcić naprawdę sporo czasu i naprawdę nie warto bazować tylko i wyłącznie na swojej intuicji. W dzisiejszych czasach kanałów informacyjnych jest na tyle dużo, że często nawet wystarczy informacja z wewnątrz szatni o nastrojach, aby wyczuć atmosferę. Należy pamiętać, że bukmacherzy w Polsce mają na celu ograć gracza, a nie ofiarować mu pieniądze za nic.

3. Nie działaj na zasadzie „za chwilę się odkuję”

Obecny podpunkt będzie najważniejszym ze wszystkim, które się tutaj znajdą. Jest to najczęściej popełniany błąd, przez który przeszło już wielu graczy, natomiast może mieć on przykre konsekwencje. W przypadku inwestowania coraz to większych środków na obstawianie, gracze gdy mierzą się z porażką i przegraniem kuponu, w który włożyli niemało pieniędzy, ślepo wierzą, że kolejny kupon spowoduje odrobienie wszystkiego z nawiązką. Owszem, czasem może się to udać, jednak sama chęć, która jest przesadna, sprawia, że w konsekwencji gracz myśli bardziej uczuciami, aniżeli rozumem i kwestia odbicia się od dna finansowego wychodzi na pierwszy plan, co jest ogromnym błędem.

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl

Przeważnie takie podejście kończy się kolejną porażką i co najgorsze, kolejną utratą pieniędzy. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że po takiej porażce gracz zdaje sobie sprawę, że może być to początek uzależnienia. Dlatego to, co jest istotą bukmacherki, to aby grać za tyle pieniędzy, ile możesz przegrać i nie będzie ci tego żal. Dobrym rozwiązaniem jest wygospodarowanie sobie pewnej kwoty w skali miesiąca przeznaczoną na granie – nawet jeżeli pieniądze zostaną przegrane, to były to pieniądze w pewnym sensie założone z góry.

Desperacja jest najgorszym co można zobaczyć u graczy i często przejawia się to w nadmiernej chęci do obstawiania. Jeżeli wyczuwasz problem, to odpocznij kilka godzin, a może nawet i dni, żeby nabrać do tego zdrowego dystansu. Warto w tym czasie zająć się innymi rzeczami jak spędzanie czasu z bliskimi, czytanie książek czy aktywność fizyczna, by odciągnąć myśli od obstawiania.

4. Nie obstawiaj dyscyplin, o których nie masz pojęcia

Szczególnie na początku gracze popełniają błąd polegający na typowaniu dyscyplin, które nie są przez nich analizowane. Często odbywa się to na zasadzie dołożenia meczu na podbicie kuponu. Niestety, brak dokładnej analizy zwiększa ryzyko nietrafienia zakładu. Obstawianie sportów, o których nie ma się większej wiedzy, dotyczy głównie osób, które za wszelką cenę chcą wygrać dużo pieniędzy, gospodarują sporą ilością czasu wolnego, a że rano nie ma zbyt wielu wydarzeń z kontynentu europejskiego, to gracze decydują się na stawianie własnych pieniędzy praktycznie na byle co. Dlatego jeżeli chcemy obstawiać gry karciane, to musimy wcześniej zapoznać się z jego zasadami, podobnie jak sporty walki MMA itd.

bukmacher bez depozytu
Darmowe obstawianie w STS online bez depozytu

Pamiętaj, że jeżeli chcesz wygrać pieniądze, to nie wygrasz ich w trakcie jednego dnia. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wygrywanie pieniędzy na zakładach, o których coś wiesz, możesz przekalkulować prawdopodobieństwo w większym stopniu, niż strzelanie na ślepo po rożnych, nawet najbardziej egzotycznych dyscyplinach. Porażka w przypadku postawienia pieniędzy na rzecz jakiejś abstrakcyjnej dyscypliny boli podwójnie, bo sami siebie oszukaliśmy, że uda nam się trafić dane zdarzenie.

5. Nie poświęcaj więcej czasu na bukmacherkę niż mógłbyś

Typowanie z głową to rzecz bardzo dojrzała, która niestety często przychodzi za późno. To zjawisko dotyczy zarówno graczy, który chodzą do punktów naziemnych, jak tych, którzy spędzają swój czas na obstawianiu zakładów przez Internet. Obstawianie szczególnie przez Internet niesie za sobą sporo pułapek takich jak:

  • nadmierne przesiadywanie
  • mniejszy kontakt z bliskimi
  • mniej energii na resztę dnia
  • zawalanie obowiązków dnia codziennego
  • potencjalne uzależnienie

Dlatego dobrą opcją będzie przeznaczenie powiedzmy 30-60 minut dziennie na obstawianie. Jasne, spora część graczy śledzi obstawione zdarzenia na żywo, a przynajmniej raz na jakiś czas zerkają na strony w wynikami meczów na żywo, ale tak naprawdę nie jest to potrzebne – nie masz przecież wpływu na to, jakim wynikiem zakończy się mecz, a tylko będziesz pobudzać swoje emocje. Doświadczeni gracze ograniczają się do sprawdzania wyniku. Mamy nadzieję, że i ty staniesz się takim graczem, który skorzysta z naszych porad i stanie się dobrym typerem znającym ten świat „od podszewki”.

5 / 5. Ocen: 4

spot_img