Częste błędy popełniane przez typerów – Jak nie przegrać z bukmacherem?

Masz odłożone pieniądze na zakłady bukmacherskie? Zawsze wpłacaj tylko tyle, ile ewentualnie możesz bez większego żalu stracić. Na co jeszcze tak samo zwracać uwagę w czasie obstawiania? O jakich kwestiach nie można zapominać? Czego warto unikać, by nie powielać najczęściej popełnianych błędów przez graczy?

błędy w zakładach bukmacherskich
Częste błędy popełniane przez typerów – Jak nie przegrać z bukmacherem?

Nieodpowiednia selekcja firmy bukmacherskiej

Aktualnie zakłady sportowe cieszą się sporym zainteresowaniem. I w sumie nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić w najbliższym czasie. Zainteresowani tym zagadnieniem typerzy mogą zaś swobodnie postawić na rozmaite firmy bukmacherskie. Niektóre z nich są legalne oraz jednocześnie hojne. Trzeba je wybierać. Warto jednak zauważyć, że na rynku zakładów wzajemnych cały czas czają się gdzieś za rogiem firmy bukmacherskie, które nie działają zgodnie z przepisami zawartymi w Ustawie Hazardowej. Te podmioty powinny być zaś omijane szerokim łukiem.

Generalnie takie firmy bukmacherskie są blokowane. Nie zawsze jednak do końca skutecznie. Jakby ktoś się uparł, to mógłby dokonać rejestracji, a potem obstawiać przez bramki internetowe. Zmieniają one adresy IP. Dzięki temu można obejść przepisy, czego oczywiście nie pochwalamy! Zasadniczo gra w nielegalnych podmiotach bukmacherskich jest niezgodna z prawem. Dodatkowo mocno dokuczliwa. Jak widzisz, trzeba stosować rozmaite „sztuczki”, by grać i obstawiać. A jeszcze większe problemy są w czasie realizowania transakcji finansowych. Np. nie ma szans, by zrobić depozyt z wykorzystaniem własnego konta bankowego. Te placówki nie współpracują bowiem z podmiotami działającymi poza prawem. Od tych firm odwracają się także m.in. włodarze portfeli internetowych. Gracze mają zatem spore utrudnienia na tej płaszczyźnie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Nie chcesz mieć takich kłopotów? Masz zamiar grać spokojnie, zgodnie z prawem? Dodatkowo chcesz swobodnie wypłacać zarobione pieniądze oraz je potem inwestować? Nie popełnij zatem niestety cały czas dość powszechnego błędu! Zdecyduj się tylko na profesjonalnych bukmacherów online. Czyli na takie, które posiadają licencje na oferowanie zakładów wzajemnych na terenie Polski. Te dokumenty są zaś wystawiane przez przedstawicieli Ministerstwa Finansów.

Obstawianie taśm

Osoby początkujące bardzo często popełniają ten błąd. Rzadko zdarza się, by komuś udało się uniknąć tego modelu obstawiania. Bo teoretycznie to wszystko wydaje się bardzo proste. Sporo osób myśli, że wystarczy zatem obstawiać na faworytów w dużej liczbie, aby w ostatecznym rozrachunku na bank zainkasować okazałe pieniądze. A to błąd… Nierzadko zatem osoby stawiające pierwsze kroki w ramach zakładów bukmacherskich typują taśmy składające się z kilkunastu, czy kilkudziesięciu wydarzeń na hokej, tenis stołowy czy żużel. Typowanie nawet za relatywnie małe sumy (2 PLN, 5 PLN itp.) daje zaś szanse na bardzo pokaźne ewentualne wygrane.

promocje na start fuksiarz
Nowe promocje na start bez obrotu w zakładach Fuksiarz.pl

Niestety, koniec końców dzieje się tak, że takie kupony są oczywiście przegrane! Wszak są małe szanse, by wszystkie zakłady weszły. A jeśli nie zakładasz grania żadnych zakładów systemowych, to wystarczy tylko jedna pomyłka, by kupon akumulowany znalazł się w koszu (prawdziwym lub wirtualnym; w przypadku obstawiania zakładów online).

Brak dokładnej analizy obstawianych wydarzeń

Z czego jeszcze wynikają nierzadkie porażki, których doświadczają osoby początkujące? Typowanie zakładów, o których nie ma się pojęcia, przykładowo obstawianie gier karcianych przez graczy, którzy nigdy nie grali w pokera. Warto zaznaczyć, że nie brakuje ludzi, którzy chcą co prawda wygrywać spore pieniądze, aczkolwiek nie mają zamiaru właściwie poświęcić się temu zagadnieniu. A to do niczego dobrego nie może niestety zaprowadzić. Warto zaznaczyć, że najlepsze firmy bukmacherskie gwarantują sporo opcji do typowania. Możesz zatem zdecydować się na rozmaite zakłady krótkoterminowe, długoterminowe, prematch, live itd. Jak zdecydujesz się na porządne podmioty z tej branży, to naprawdę możesz legalnie inwestować oraz zarabiać.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Musisz jednak mieć na uwadze, iż bez dokładnej, rzetelnej analizy daleko „nie zajedziesz”. Ogólnie zawodowcy od bukmacherki rekomendują, aby typować tutaj przede wszystkim single. Ewentualnie duble. Liczy się bowiem jakość, nie ilość. Jeśli wyjdziesz z tego założenia, to będziesz miał więcej czasu na dokładne sprawdzenie każdego wydarzenia, które potem zostanie przez Ciebie finalnie umieszczone na kuponie pojedynczym albo akumulowanym.

Chęć szybkiego odegrania się po porażce

Sporo osób przegrywa swoje kupony bukmacherskie. Wynika to z wielu względów. Najgorsze jest to, że gracze nie wyciągają żadnych wniosków. Na gorąco podejmują jeszcze gorsze decyzje. Jeśli zatem przegrasz jeden kupon, to nie możesz od razu grać następnego. Lepiej wyłączyć komputer, wyjść na dwór i zająć się czymś innym. Wróć do obstawiania, kiedy będziesz już spokojny. Pamiętaj, by podejmować decyzje „na chłodno”. Po raz kolejny przypominamy, że każde obstawione przez Ciebie wydarzenie musi być najpierw właściwie przeanalizowane! Nie możesz zatem grać za szybko. W takiej sytuacji są niestety spore szanse, że finalnie znowu przegrasz pieniądze. Nie powinno się także obstawiać np. w czasie choroby lub po spożyciu napojów procentowych itp.

5 / 5. Ocen: 4

spot_img