Gdzie najlepiej obstawiać na żywo? Najlepsi bukmacherzy

Aktualnie coraz więcej typujących decyduje się na to, by obstawiać spotkania sportowe w formule na żywo. Poniekąd jest to związane z trendem promującym coraz szybsze zakłady bukmacherskie. Tak naprawdę jednak fakt, że obecnie coraz częściej obstawia się mecze na żywo nie znaczy, że taka możliwość jest czymś nowym. Formuła LIVE istnieje bowiem u bukmacherów już od bardzo dawna. Co musimy wiedzieć, jeśli i my zamierzamy po nią sięgnąć? Na czym tak właściwie polegają zakłady na żywo i którzy bukmacherzy online dają największą swobodę w ich obstawianiu? O tym zamierzamy opowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

najlepsi bukmacherzy do obstawiania
Gdzie najlepiej obstawiać na żywo? Najlepsi bukmacherzy

Na czym polega obstawianie na żywo i jakie są jego zalety?

Obstawianie na żywo – stojące po przeciwnej stronie zakładów przedmeczowych – polega na typowaniu meczów w czasie ich trwania, w praktycznie dowolnej ich minucie. W każdym momencie mamy w nim do dyspozycji wiele rynków, każdy z których jest dopasowany do aktualnej sytuacji na boisku. Narzuca to pewien ich dynamizm. Jeden rynek może być dostępny praktycznie przez cały czas, a jeszcze inny – pojawić się tylko na chwilę, na przykład w momencie oddawania przez daną drużynę rzutu karnego. Rynki i kursy bukmacherskie udostępnia sam bukmacher ręcznie – dzięki temu rzeczywiście odzwierciedlają one to, co tak właściwie dzieje się w czasie meczu.

Decydując się na zakłady na żywo musimy mieć świadomość tego, że – wbrew pozorom – jest to formuła znacznie bardziej wymagająca. Jako że rynki są w niej dostępne nawet tylko przez kilka sekund, wymaga ona od nas dużego refleksu, umiejętności błyskawicznego kojarzenia faktów oraz natychmiastowego sięgania po własną wiedzę analityczną. Faktem jest jednak, że obstawianie na żywo przysparza znacznie większej ilości emocji. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta. Do tych bardziej istotnych zaliczyć można:

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • możliwość precyzyjniejszego obstawiania – w obstawianiu na żywo mamy tę przewagę, że możemy dokładnie określić formę każdego z zespołów i ocenić jego szanse na poszczególne zdarzenie. Jeśli umiejętnie to wykorzystamy, będziemy częściej wygrywać;
  • szybkie rozwiązywanie kuponów – zakłady na żywo mają tendencję do tego, by ulegać rozwiązaniu nawet w kilkanaście sekund. Dzięki temu ewentualną wygraną możemy cieszyć się bardzo szybko, na przykład przeznaczając ją na kolejny zakład;
  • dostęp do mniej typowych rynków – przy obstawianiu na żywo mamy do dyspozycji rynki, których na pewno nie znajdziemy przy obstawianiu przedmeczowym;
  • atrakcyjne kursy – zawierając zakłady na żywo możemy mieć pewność, że będziemy to robić na wysokich kursach. Te ulegają dynamicznym zmianom i często tworzą tak zwane value bety. Jeśli będziemy odpowiednio uważni, wykorzystamy to na swoją korzyść.

Co musimy przeanalizować przed podejściem do obstawiania na żywo?

Częstym błędem początkujących typujących, którzy mają ochotę na obstawianie na żywo jest niedokonywanie analizy przedmeczowej. Wiele osób uważa, że skoro będzie się mogło obejrzeć spotkanie w czasie obstawiania, nie ma potrzeby do tego, by analizować je już wcześniej. Tymczasem już zawczasu warto wyposażyć się w pewną wiedzę, która ułatwi podejmowanie szybkich decyzji, a która dodatkowo zwiększy prawdopodobieństwo ich efektywności. Co zatem musimy wiedzieć jeszcze przed meczem obstawianym na żywo, żeby zwiększyć swoje prawdopodobieństwo poprawnego obstawienia?

superbet promocje za darmo
Darmowe promocje i bonusy w Superbet z kodem: BETONLINE

Przede wszystkim to, która z drużyn jest faworytem. Jeżeli mamy do czynienia z pewniakiem, będziemy mogli odpowiednio nastawić się na faworyzowanie go w pewnych aspektach. Z drugiej jednak strony ważne jest też, żebyśmy poznali mocne i słabe strony obu drużyn. Dzięki temu będziemy doskonale wiedzieć, w których aspektach ich gry można uznać je za skuteczniejsze i możliwe do pokazania się z dobrej strony. Dowiedzmy się więc, w jakich sytuacjach najczęściej zdobywają bramki, jak agresywnie grają i czy często są przy piłce (zwłaszcza w kontekście poszczególnych piłkarzy). Wiedząc to na pewno będziemy w stanie obstawiać znacznie bardziej efektywnie.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania powinniśmy też śledzić różnego rodzaju wiadomości sportowe. Dzięki nim często możemy pozyskać bardzo cenne informacje, które później będziemy w stanie przekuć w trafne zakłady.

Najlepsi bukmacherzy z ofertą LIVE

Nie będzie przesadą powiedzenie, że praktycznie każdy profesjonalny bukmacher online w naszym kraju dają nam możliwość obstawiania w formule na żywo. Z tym jednak, że z uwagi na jej charakter, nawet pomiędzy tymi najlepszymi da się w tym aspekcie odczuć kolosalne różnice. Gdzie zatem możemy być pewni dobrych warunków na obstawianie LIVE?

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus bez depozytu29 PLN
Bonus za depozyt1200 PLN
Zakład bez ryzyka200 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl

Zdecydowanie najlepszą i najszerszą ofertę na zakłady LIVE prezentuje bukmacher STS, uchodzący za lidera polskiego rynku zakładów wzajemnych. Jego oferta jest stale aktualna i można w niej znaleźć zdecydowaną większość istotniejszych wydarzeń sportowych oraz wiele tych z niszowych dyscyplin. Uwagę przykuwa również bardzo dużą dostępnością zdarzeń możliwych do obstawiania oraz świetną responsywnością. Zdarzenia aktualizują się szybko i rzeczywiście odzwierciedlają to, co dzieje się na boisku. Swojej oferty na mecze na żywo nie może też powstydzić się Fortuna, która pod wieloma względami jest tutaj bezkonkurencyjna.

Tak jest chociażby w przypadku spotkań niższych lig piłkarskich w Polsce, które są u niej świetnie pokrywane. Obstawia się je bardzo przyjemnie, bez uczucia opóźnienia względem tego, co aktualnie rozgrywa się na boisku. Bukmacherem godnym uwagi w kontekście spotkań oferowanych na żywo jest też Betfan, który swojego czasu był najlepszy jeżeli chodzi o NBA – do dzisiaj króluje pośród wielu dostępnych dyscyplin. Co bardzo istotne, prezentuje też statystyki spotkania w bardzo wygodnym dla klienta miejscu – dzięki nim obstawianie może być jeszcze skuteczniejsze.

Ważne: przeglądając oferty bukmacherów powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy oferują oni darmowe transmisje meczów. Najlepsi bukmacherzy wykupili licencję na wiele lig piłkarskich, a dzięki oferowaniu darmowych streamów stają się kompletnym narzędziem do obstawiania w formule LIVE.

5 / 5. Ocen: 3

spot_img