Hazard – kiedy to wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli?

Czasami zakłady bukmacherskie mogą przysparzać więcej złego niż dobrego. Oczywiście, dzieje się tak stosunkowo rzadko. Zazwyczaj osoby, które zdecydowały się na założenie konta w firmach hazardowych czerpią z tego naprawdę spore korzyści. Regularnie wygrywają bowiem mniejsze czy większe pieniądze. Jest też jednak druga strona tego medalu. Jaka? Są osoby, które nie do końca to wszystko kontrolują. Po prostu hazard przejmuje – kolokwialnie pisząc – nad nimi władzę. Kiedy tak się dzieje? Jak można to zaobserwować? Co należy w tej sytuacji robić?

Zakłady bukmacherskie stają się ważniejsze niż rodzina i praca

Każdy gracz musi ustalić sobie priorytety. Jest tylko tak naprawdę kilka procent osób, które żyją wyłącznie z zakładów bukmacherskich. To zawodowcy. Oni tak naprawdę codziennie przez kilka lub nawet kilkanaście godzin poświęcają się wyszukiwaniu spotkań oraz pieczołowitej analizie. Doskonale zdają sobie bowiem sprawę, że jest to jedyna droga do tego, aby systematycznie wygrywać pieniądze. Zdecydowana większość graczy to użytkownicy tak zwani rekreacyjni. Są to osoby, które obstawiają od czasu do czasu. Oczywiście, to nie oznacza, że nie można wygrywać naprawdę regularnie sporej ilości gotówki. W tym przypadku najważniejsze źródło przychodów znajduje się po prostu gdzie indziej.

Hazardziści, którzy powoli tracą kontrolę nad tym wszystkim, mają natomiast problem z dokładnym określeniem priorytetów. Bez wątpienia rodzina oraz praca powinny być najważniejsze. Są jednak niestety osoby, które grają stanowczo zbyt często. Z tego powodu przestają chodzić do pracy i nie wykonują odpowiednio swoich obowiązków. Łatwo domyślić się, czym może to skutkować. Kłopoty pojawiają się jednak nie tylko pod kątem życia zawodowego, ale również prywatnego. Hazardziści nie potrafią wrócić do stanu normalności. Popadają w coraz większe problemy. Najgorsze jest, że nie zdają sobie do końca sprawy ze swojego fatalnego położenia…

140 PLN za darmo bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Coraz większe przegrane w zakładach bukmacherskich

Jak jeszcze objawia się uzależnienie od hazardu? Nie tylko chodzi o to, iż takie osoby grają po prostu z dnia na dzień coraz więcej. Przez to tracą kontakt z rzeczywistością. Zaczynają zawalać – biorąc pod uwagę życie zawodowe oraz prywatne. Często jest tak, że zaczynają przegrywać coraz więcej i więcej pieniędzy. Z jednej strony spędzają na analizowaniu spotkań stosunkowo dużo czasu. Nie robią tego jednak we właściwy sposób. Tak, jak czynią to między innymi zawodowcy. Nierzadko jest tak, że osoby uzależnione szukają po prostu dróg na skróty. Analizują mnóstwo spotkań, ale żadnego tak naprawdę w 100% dokładnie. To zaś prowadzi do kolejnych przegranych. Hazardzistów to jednak nie zraża.

Nie wyciągają wniosków – chcą po prostu stosunkowo szybko odbić się od dna oraz odegrać. Wypłacają zatem kolejne sumy pieniędzy ze swojego konta bankowego. Jedna z najważniejszych zasad mówi natomiast o tym, że trzeba mieć limity. Np. dotyczące tego, że w ciągu jednego miesiąca wpłacamy maksymalnie 300 PLN itd. Osoby uzależnione w ogóle zaś tego nie kontrolują. Grają zatem za zdecydowanie większe sumy niż początkowo zakładali…

bukmacher bez depozytu
Darmowe obstawianie w STS bez depozytu

Jesteśmy uzależnieni od hazardu – co trzeba zrobić w takiej sytuacji?

Brak podjęcia odpowiednich kroków może być zatem naprawdę bardzo opłakany w skutkach. Nie tylko chodzi o wyzerowanie swojego konta. Do tego dochodzą rozmaite kłopoty w życiu prywatnym oraz zawodowym. Często hazardziści się zadłużają. Nie mają już swoich pieniędzy, aczkolwiek cały czas uważają, że zaraz szybko się odegrają. W związku z tym biorą kredyty. Przede wszystkim chodzi nam w tym momencie o instytucje pozabankowe. To właśnie te podmioty chętnie udzielają rozmaitych pożyczek krótkoterminowych – na stosunkowo duże oprocentowanie. Co trzeba zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście, najważniejsze jest to, aby osoba uzależniona sama zaczęła zdawać sobie sprawę ze swojego problemu. Dużą rolę odgrywają tutaj najbliżsi. Muszą oni przekonać hazardzistę, że sytuacja po prostu wymknęła się spod kontroli.

Należy zrobić sobie dłuższą przerwę od zakładów bukmacherskich. Czasami pomagają w tym zaś odpowiednie ośrodki zajmujące się hazardzistami. Istotne jest bowiem to, aby w porę opanować sytuację. Niekiedy jest tak, że osoby uzależnione – po zakończonej terapii z sukcesem – już tak naprawdę nigdy nie wracają do gry. Trzeba bowiem wyraźnie podkreślić, że zakłady bukmacherskie nie są dla każdego. Tutaj liczy się nie tylko wiedza, doświadczenie itp. Ważny jest także odpowiedni charakter. Osoby, które nie do końca kontrolują grę powinny zaś po prostu ją ograniczyć albo nawet całkowicie z niej zrezygnować. Dla dobra swojego oraz najbliższych.

0 / 5. Ocen: 0

spot_img