Konto tymczasowe u polskich bukmacherów – jak działa i co trzeba o nim wiedzieć?

Aby typowanie w obrębie serwisów internetowych polskich bukmacherów było możliwe, typujący jest zobowiązany do założenia konta w obrębie ich serwisów internetowych. Najlepsi bukmacherzy zadbali o to, by maksymalnie cały ten proces uprościć – tak, aby zamknąć go w zaledwie kilkudziesięciu sekundach. Rzeczywiście, udało im się to zrobić. Istnieją jednak pewne rzeczy, których nie da się przeskoczyć. Jedną z nich jest konieczność weryfikowania wieku klientów serwisów bukmacherskich przez firmy bukmacherskie. Narzucana przez prawo, jest ona przez nich poniekąd pomijana za sprawą tak zwanego konta tymczasowego. Czym ono jednak tak właściwie jest i jak korzystać z jego uroków? O tym – w dzisiejszym poradniku.

rejestracja sts online z kodem
Konto tymczasowe u polskich bukmacherów – jak działa i co trzeba o nim wiedzieć?

Czym jest i jak działa konto tymczasowe u bukmachera?

Konto tymczasowe jest kontem, które działa bez uprzedniego zweryfikowania go. Jak sama jego nazwa wskazuje, jest ważne z góry określony czas. Zwykle chodzi tutaj o dokładnie miesiąc (30 dni). Konto tymczasowe ma za zadanie zapoznać klienta ze światem zakładów wzajemnych. Ten ma dzięki niemu szansę zobaczyć, jak to wszystko wygląda. Gdyby mu się nie spodobało, wystarczy, że o swoim koncie zapomni. Gdyby jednak był zainteresowany dalszym udziałem w typowaniu, bukmacherzy online jak STS czy E-toto przeprowadzą go przez proces weryfikacji.

Z uwagi na swój tymczasowy charakter, konto tego typu nie jest pełnoprawnym i dającym pełnię uprawnień. Choć umożliwia ono zakłady bukmacherskie, a zatem i dokonywanie operacji wpłacania środków na saldo, towarzyszy mu wiele ograniczeń. Do tych najważniejszych zaliczyć można:

  • czas działania – jak już wspomnieliśmy, jest to zwykle miesiąc od założenia konta;
  • limit wpłat – konta tymczasowe są zwykle obarczone takowym. Oznacza to, że można wpłacić na nie tylko określoną sumę środków;
  • brak możliwości wypłacania środków – te gromadzą się na głównym saldzie i stają się możliwe do wypłacenia dopiero po pełnym zweryfikowaniu konta;
  • wyłącznie z niektórych promocji – wybrane bonusy i promocje bukmacherskie są dostępne wyłącznie dla osób posiadających w pełni zweryfikowane konto użytkownika.

140 PLN za darmo bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jak skorzystać z konta tymczasowego?

Polscy bukmacherzy jak STS, E-tot czy Betfan w większości uczynili z pozyskiwania konta tymczasowego naturalny krok w procesie rejestracyjnym. Tak naprawdę nic zatem nie trzeba robić, by wejść w jego posiadanie. Technicznie rzecz biorąc cały proces obstawiania bez weryfikacji wygląda zatem w ten sposób:

  1. Znajdujemy bukmachera, który spełnia nasze oczekiwania, a który pozwala na typowanie w ramach konta tymczasowego. Zazwyczaj wspomina o tym w swoim regulaminie lub FAQ. Możemy tez spojrzeć na proces rejestracyjny – jeżeli już na start nie wymaga podesłania dowodu, jesteśmy bezpieczni.
  2. Dokonujemy rejestracji u bukmachera – koniecznie podajmy w niej prawidłowe dane, w szczególności imię i nazwisko oraz PESEL. Dane te będą później porównywane z tymi z dokumentu tożsamości. Najlepsze firmy bukmacherskie w Polsce pozwalają je zmienić przed podejściem do weryfikacji. Nie każdy jednak jest taki pobłażliwy.
  3. Po rejestracji jesteśmy w stanie korzystać z konta tymczasowego – przez miesiąc możemy więc logować się na swoje konto i korzystać z nieco okrojonych usług bukmacherskich. Logujemy się w standardowy sposób i wszystko robimy tak, jakbyśmy posiadali konto stałe.
  4. Po upływie miesiąca nasze konto zostanie zablokowane do momentu weryfikacji, który nastąpić może w dowolnie przez nas wybranym momencie. Jeżeli już wcześniej zdecydujemy się na to, że zakłady bukmacherskie to coś dla nas, a nasze typy bukmacherskie będziemy obstawiać jeszcze przez długi czas, weryfikacji możemy dokonać przed upływem wyznaczonego na nią czasu. Wystarczy że skierujemy się do odpowiedniego działu w ustawieniach użytkownika i będziemy podążać według procedury. Bukmacherzy online sami nas przez nią przeprowadzą.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Oczywiście warto mieć na uwadze, że nie wszyscy legalni bukmacherzy pozwalają na posiadanie konta tymczasowego. Istnieją również i tacy, którzy wymagają podesłania skanu lub zdjęcia dowodu osobistego już w momencie dokonywania rejestracji. Tacy to jednak rzadkość i jeśli nie planuje się na długo wiązać ze światem zakładów wzajemnych, raczej powinno się ich unikać.

Czy bukmacherzy online muszą wymagać od nas dowodu osobistego?

Polskie prawo skonstruowane jest w taki sposób, że wszyscy działający na terenie naszego kraju bukmacherzy online są zmuszeni do legitymowania każdego ze swoich klientów. Samo to w sobie narzuca na nich konieczność opracowania systemu, który by im to umożliwił. To właśnie ze względu na to dostarczają narzędzia pozwalające zrobić zdjęcie dowodowi. Równie dobrze można dostarczyć im skan tegoż właśnie dokumentu. Oczywiście, polskie prawo daje im możliwość świadczenia swoich usług bez weryfikacji, ale tylko przez określony czas i na ściśle określonych warunkach. Zawsze musi to być zaledwie tymczasowe rozwiązane, a do weryfikacji musi dochodzić.

Jeżeli naszym wyborem padną legalni bukmacherzy w Polsce, nie musimy w żaden sposób martwić się o bezpieczeństwo naszych danych. Gwarantem jest tutaj Ministerstwo Finansów, które przyznało im licencję.

5 / 5. Ocen: 4

spot_img