Legalni bukmacherzy w 2022 roku

Do wielkiego zatrzęsienia na polskim rynku bukmacherskim doszło w sierpniu 2017 roku, kiedy to ustawa hazardowa doczekała się nowelizacji. Ta z kolei uniemożliwiła wielu zagranicznym operatorom bukmacherskim działanie na terenie naszego kraju, jednocześnie wprowadzając ludzi w małe zakłopotanie – który bukmacher jest legalny, a u którego tak właściwie nie mogą typować (przynajmniej jeśli chcą żyć w zgodzie z prawem)? Na wyjaśnieniu tej dość kłopotliwej dla wielu sprawy skupimy się w tym poradniku.

Co zrobić, aby być legalnym bukmacherem w Polsce?

Aby bukmacher mógł przyjmować zakłady wzajemne na terenie naszego kraju, musi posiadać stosowną licencję, wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Nie wystarczy, że zgłosi się do niego po takową – będzie musiał spełnić też dodatkowe wymagania. W przypadku bukmacherów prowadzących działalność internetową jest to na przykład ograniczenie formy wypłat przez użytkowników do przelewu bankowego, ale też zapewnienie im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, zwłaszcza, że zarządzają oni nie tylko ich funduszami, ale też danymi osobowymi (do dokonania pełnej weryfikacji konta zawsze konieczne jest przesłanie skanu dowodu osobistego). Licencja na świadczenie tego typu usług jest osobna dla działalności stacjonarnej i Internetowej – to, że bukmacher działa więc w lokalach nie znaczy, że może przyjmować zakłady na swojej stronie Internetowej. Chyba, że posiada zezwolenie również na to.

bukmacher bez depozytu
Darmowe obstawianie w STS bez depozytu

Legalni bukmacherzy w Polsce w 2022 roku

W chwili obecnej na terenie Polski aktywnie działa kilkunastu bukmacherów. Tych posiadających licencję działalność drogą Internetową przedstawiamy poniżej. Musimy jednak zaznaczyć, że niektórym podmiotom udało się pozyskać licencję, jednak nie posiadają jeszcze swoich serwisów internetowych albo nie przyjmują zakładów, zapewne dopiero przygotowując ofertę dla swoich klientów. Aby rozróżnić tych bukmacherów, pogrubieniem zaznaczyliśmy tych, których serwisy można odwiedzić i u których można zagrać chociażby zaraz.

 1. E-Toto
 2. Fortuna
 3. Milenium
 4. STS
 5. Totolotek
 6. Traf Online (Traf)
 7. LV Bet
 8. Superbet
 9. Totalbet
 10. forBET
 11. BestBet
 12. PZBuk
 13. Betclic 
 14. Betfan
 15. eWinner
 16. BetX
 17. Noblebet / OKBet (ten sam właściciel)
 18. Mr Bet

Czy można typować u bukmacherów bez licencji?

Ustawa hazardowa z nowelizacją z 2017 roku uczyniła nielegalnym typowanie spotkań sportowych u bukmacherów, którzy nie posiadają licencji. Nie jest to legalne, ale w wielu przypadkach i możliwe – polski rząd blokuje witryny internetowe większości zagranicznych bukmacherów. Ci jednak znaleźli obejście, tworząc specjalne subdomeny (które nie są już zablokowane), rotowane w czasie, by nie zostały zbanowane. Nawet jeśli możemy wejść na stronę bukmachera bez licencji nie będzie legalnym dokonywanie u niego rejestracji i typowanie.

140 PLN za darmo bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Najlepsi legalni bukmacherzy w Polsce

Choć w Polsce legalnie działa kilkunastu bukmacherów (których wymieniliśmy powyżej), zaledwie kilku cieszy się dużą popularnością – i niekoniecznie mowa tutaj wyłącznie o doświadczonych zawodnikach, którzy istnieją na rynku już od przeszło dwudziestu lat. Poniżej lista bukmacherów z licencją, u których można bezpiecznie obstawiać pieniądze. Do tych bukmacherów należą:

 • STS – STS to absolutny i niepodważalny lider na polskim rynku bukmacherskim; swoją potęgę (prawie 50% udziałów na rynku) buduje już od 1997 roku, a największą jego zaletą jest przejrzystość w każdym jego aspekcie. Bonus powitalny od STS to 1200 złotych, zależne od kwoty pierwszej wpłaty (jest jej podwojeniem), a innowacyjne usługi pokroju Betgames czy najświeższych Sportów Alternatywnych są świetną odskocznią od najbardziej standardowych zakładów.
 • Fortuna – kolejny bukmacher o dużym, bo przeszło dwudziestoletnim doświadczeniu. Prezentuje bardzo szeroką ofertę związaną z niemal każdą dyscypliną sportu, solidny bonus powitalny (w postaci freebetu, pierwszego zakładu bez ryzyka oraz bonusu od pierwszej wpłaty), ale też – a może przede wszystkim – bardzo ciekawy program lojalnościowy. Fortuna Klub Plus, bo taką nosi nazwę, przyznaje nam jeden punkt za każde wydane 2 złote na zakład – po zdobyciu określonej ilości punktów możemy wymienić je na nagrody, chociażby na freebety.
 • Betclic – nowicjusz na polskim rynku bukmacherskim, który prezentuje swoją ofertę w sposób przejrzysty i czytelny. Jego plusem jest świetnie działająca aplikacja mobilna, która działa szybko i sprawnie gdziekolwiek jesteśmy. Sam w sobie prezentuje ofertę na każdą dostępną dyscyplinę (e-)sportową, a nowym użytkownikom proponuje możliwość pierwszego zakładu bez żadnego ryzyka – zwróci im nawet 500 złotych, jeśli zakład ten finalnie okaże się przegrany.

5 / 5. Ocen: 1

spot_img