Weryfikacja tożsamości w firmach bukmacherskich

Udało Ci się ostatnio trafić porządny kupon? Masz na koncie już sporo pieniędzy? W takim położeniu wiele osób myśli o wypłacie zgromadzonych do tej pory środków. W zdecydowanej większości przypadków nie jest to możliwe bez dokonania weryfikacji tożsamości. Jest to dla Ciebie pojęcie dość enigmatyczne? Poniżej wyjaśniamy wszystkie kluczowe kwestie związane z tym zagadnieniem.

Weryfikacja tożsamości w firmach bukmacherskich
Weryfikacja tożsamości w firmach bukmacherskich

Czy takie działania są legalne ze strony bukmachera?

Niektórzy mogą być takiego zdania, że uzależnianie wypłaty środków od zweryfikowania tożsamości to spore nadużycie ze strony bukmachera. Są osoby, które przypuszczają, że podmiot np. nie chce wypłacić pieniędzy, dlatego stosuje takie właśnie dziwne „sztuczki”. Dla ekspertów, którzy siedzą w tej branży od lat, nie jest to jednak zasadniczo nic dziwnego. W końcu to normalne, bardzo często stosowane praktyki. Od razu warto wyjaśnić parę kwestii. Poproszenie o przesłanie np. skanu dowodu osobistego nie jest niczym nielegalnym.

W regulaminie bukmachera są wzmianki na ten temat. Wynika z nich jasno, że wypłata bez potwierdzenia tożsamości nie będzie możliwa. Warto zatem, jeszcze przed zarejestrowaniem konta, to wszystko sprawdzić. Jeśli nie znalazłeś nic o tym w regulaminie, to zawsze możesz poprosić o pomoc kogoś z działu Obsługi Klienta. Generalnie jednak bukmacherzy, którzy mają takie wymagania, nie łamią naszego prawa. Są co prawda rozmaite ustawy o danych osobowych itp. Trzeba jednak wiedzieć, że podmioty z tej branży bardzo pieczołowicie przechowują wszystkie dokumenty przesłane od Klientów. Tak, by pod żadnym względem nie trafiły one w ręce osób trzecich.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Możesz być zatem o ten właśnie aspekt w 100% spokojny. Nie słyszeliśmy o tym, by jakaś firma zawiodła na tej linii. A to dla każdego Klienta zainteresowanego zakładami bukmacherskimi powinno być ważne. Jeśli zatem zdecydujesz się na weryfikację tożsamości, to możesz spać spokojnie.

Kiedy weryfikacja tożsamości jest konieczna u bukmachera?

Możesz wykonać weryfikację tożsamości tak naprawdę w dowolnym momencie. Np. zaraz po zarejestrowaniu konta tymczasowego. Bukmacher na pewno nie będzie Ci robił tutaj żadnych przeszkód. Ogólnie rekomendujemy takie właśnie podejście do tej sprawy. Dzięki temu będziesz już miał ten aspekt z głowy. A na pewno Cię on nie ominie. W końcu każda profesjonalna firma bukmacherska ma taką właśnie politykę w tym temacie. Kiedy zaś weryfikacja konta u bukmachera staje się obligatoryjna? Jeśli chcesz zlecić wypłatę. Wówczas nie możesz już czekać. Bukmacherowi chodzi zaś o to, by sprawdzić kilka kwestii. Np. czy podany wiek jest zgodny ze stanem faktycznym.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Czasami zaś dzieje się tak, że Klienci dodają sobie kilka lat. Po to, by mogli grać i korzystać z bogatej oferty konkretnego podmiotu. To nie wszystko. Niekiedy ludzie rejestrują się na fałszywe dane, by np. jeszcze raz skorzystać z atrakcyjnego bonusu. Właśnie m.in. dlatego musi być przeprowadzona weryfikacja tożsamości. Porządna firma bukmacherska jest uczciwa. Tego samego oczekuje jednak od swoich Klientów. Jeśli będziesz działał zgodnie z zasadami, to nie musisz się niczego obawiać. Dla uczciwych użytkowników weryfikacja tożsamości nie stanowi bowiem żadnego kłopotu. W najlepszych bukach online jak Fortuna czy STS bez weryfikacji wypłacać nie można, tego zakazuje ustawa hazardowa.

Co należy przesłać do weryfikacji konta bukmacherskiego?

To zależy od regulaminu konkretnego bukmachera. Przeważnie jednak chodzi o skan dokumentu tożsamości. Może to być np. dowód osobisty. Liczy się to, by na tym dokumencie znajdowały się kwestie, które mogą interesować bukmachera. Chodzi o wiek, imię, nazwisko itd. Czasami należy potwierdzić też adres zamieszkania itp. Ogólnie wszystko jest dokładnie objaśnione w regulaminie profesjonalnego bukmachera. Jeśli nie chcesz czytać tego dokumentu, to możesz zwrócić się bezpośrednio do ludzi z Obsługi Klienta. Oni na pewno podpowiedzą Ci, co musisz przesłać, by potwierdzić tożsamość oraz inne kwestie, które są ważne dla danego bukmachera.

superbet promocje za darmo
Darmowe promocje i bonusy w Superbet z kodem: BETONLINE

Pamiętaj, by przesłać skany odpowiednich dokumentów. Warto zapisać pliki tego typu u siebie na komputerze przenośnym albo stacjonarnym. Wszak dzięki temu potem zaoszczędzisz sporo czasu (jeśli będziesz dokonywał weryfikacji tożsamości u innego bukmachera).

Zadbaj o dobrą jakość skanów…

Postaraj się, by cały ten proces był szybki i sprawny. Dużo na tej płaszczyźnie zależy od Ciebie. Warto zatem wykonać dobrej jakości skany. Liczy się to, by wszystko było dobrze widoczne. Zdjęcie na dowodzie osobistym oraz informacje (imię, nazwisko itd.). Wówczas weryfikacja tożsamości przebiegnie błyskawicznie. Co dzieje się, kiedy informacje nie będą do końca czytelne? To jeszcze nie jest jakiś wielki problem. W końcu zostaniesz poproszony o to, by przesłać dokumenty jeszcze raz. To jednak oznacza niepotrzebną stratę własnego czasu. Najlepiej od razu zatroszczyć się o to, by nikt nie miał się do czego tutaj przyczepić.

Ile czeka się na decyzję firmy bukmacherskiej? Na szczęście niezbyt długo. Często jest ona przesyłana jeszcze tego samego dnia. Jeśli weryfikacja tożsamości przebiegnie zaś dla Ciebie pomyślnie, to zostaniesz o tym poinformowany wiadomością na podany (w czasie rejestracji) adres e-mail.

5 / 5. Ocen: 3

spot_img